top of page
Akademia PsychoAstrologii

styczeń 2023 r. – grudzień 2023 r.

 

Jedyny w Polsce program łączący współczesną astrologię z psychologią i psychoterapią.

„(…) Muszę powiedzieć, iż sądzę, że pewnego dnia w astrologii da się na pewno odkryć duży kawał wiedzy o drogach naszych przeczuć; wiedzy, która dotarła aż na niebo. Wydaje mi się np., że znaki zodiaku to obrazy charakteru, tzn. symbole libido, które przedstawiają typowe właściwości libido (…)”

Carl Gustaw Jung

Zodiac signs inside of horoscope circle. Astrology in the sky with many stars and moons a

Zapraszam Cię w Podróż, którą sam rozpocząłem Ponad 30 lat temu…
 

Legendarny chiński filozof Lao Tse powiedział kiedyś... "Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku..."

 

Moja Podróż w badaniu i odkrywaniu tajemnic Życia zaczęła się dawno temu...

Wciąż jestem w Drodze... w Podróży... do której teraz zapraszam Ciebie, bym mógł podzielić się z Tobą tym czego się przez te wszystkie lata nauczyłem i co odkryłem... 

Od ponad 30 lat, w nurcie akademickim i poza akademickim, zgłębiam praktyczne oraz teoretyczne aspekty najskuteczniejszych metod i ścieżek wspierających pełny rozwój człowieka.

Jestem zwolennikiem integralnego podejścia do rozwoju – takiego, w którym ważny jest umysł, emocje, ciało i sfera transpersonalna (powszechnie określana jako duchowa).

Od ponad 30 lat doskonalę swoje umiejętności i wiedzę, po to by dopasować metodę do człowieka z jakim pracuję, a nie człowieka do metody.

 

Akademia PsychoAstrologii do której Cię zapraszam to...

mój autorski projekt, podsumowujący ponad 30 lat moich doświadczeń z obszaru szeroko rozumianego integralnego rozwoju człowieka i 25 lat mojej pracy z ludźmi, w obszarze m.in. psychologii, psychoterapii, medytacji, astrologii.

 

Akademia PsychoAstrologii jest jedynym tego typu programem w Polsce.

 

Przekażę Ci w niej moje doświadczenia, odkrycia, a także wiedzę jaką zdobyłem przez te kilkadziesiąt lat studiowania Życia i badania jego tajemnic.

 

 

W Akademii PsychoAstrologii łączę między innymi:

 

 • ponad 25 lat zdobywania wiedzy z astrologii, którą otrzymałem od wielu uznanych astrologów,

 

 • ponad 25 lat zgłębiania psychologii i psychoterapii i prowadzenia praktyki psychoterapeutycznej,

 

 • moje 10-letnie doświadczenia jako wykładowca akademicki psychologii ogólnej i psychologii dziecka,

 

 • prawie 15 lat doświadczenia prowadzenia sesji coachingowych,

 • kilkanaście lat regularnego uczenia medytacji i prowadzenia treningów Mindfulness,

 

 • kilkanaście tysięcy przeprowadzonych sesji i konsultacji psychoterapeutycznych i coachingowych, w tym także takich, w których obliczałem, na potrzeby procesu psychoterapii, horoskop astrologiczny i badałem go, by skuteczniej pomóc osobie, która zwracała się do mnie po pomoc,

 

 • ponad 30 lat moich osobistych doświadczeń z obszaru szeroko rozumianego integralnego rozwoju człowieka m.in. psychologii, psychoterapii, medytacji, astrologii

 

 • i… 51 lat doświadczenia życiowego : )

 

Akademia PsychoAstrologii to integracja… 

 

 • współczesnej zachodniej psychologii (m.in. archetypów Junga),

 • astrologii humanistycznej i klasycznej,

 • energo-psychologii,

 • podejścia Non Duality,

 • PsychoBiologii (Totalnej Biologii),

 • medytacji/kontemplacji

 • Prawa Przyciągania

 • i wielu współczesnych technik i podejść psychoterapeutycznych.

 

 

Synergia psychologii i astrologii, tych dwóch dyscyplin poznania człowieka, daje głęboki wgląd między innymi w…

 

 • naturę Życia i jego rytmy psychologiczne, biologiczne i cywilizacyjne,

 

 • zrozumienie Uniwersalnych Praw, które wpływają, na indywidualnych ludzi, społeczeństwa, przemiany cywilizacyjne

       i całe życiu na Ziemi,

 

 • poznanie kosmicznego języka w jakim jest zakodowana wiedza o funkcjonowaniu istoty ludzkiej i wiedza o procesach życia na Ziemi.

 

 

Uczenie się PsychoAstrologii, da Ci możliwość lepszego zrozumienia języka, w jakim jest zapisane Twoje indywidualne psychologiczne DNA, a także Matryca otaczającej nas rzeczywistość przejawionego świata.

 

Mając głębszy wgląd w swoje psychologiczne DNA, co umożliwi Ci połączenie astrologii i psychologii, będziesz mieć możliwość podejmowania lepszych decyzji i zrozumienia jaki jest Zeit Geist (z niem. Duch Czasu) w danym momencie Twojego życia, w tym także w dowolnym momencie w Twojej przyszłości.

 

Astrologia nie jest „wróżeniem z fusów”, jak się wydaje tym, którzy nigdy nie podjęli próby jej zgłębiania. Astrologia jest głęboką i wnikliwą wiedzą, opartą na metodologii, która powstawała setki lat, podobnie jak w przypadku innych dziedzin wiedzy np. matematyki, fizyki, astronomii, biologii etc…

 

Astrologia, szczególnie w połączeniu z wiedzą psychologiczną da Ci możliwość poznania Twojego potencjału, Twoich zasobów, talentów, optymalnych dla Ciebie strategii funkcjonowania, stylów poznawczych, a także Twoich indywidualnych rytmów życia. Da Ci także szansę na zrozumienie, jakie potencjały i obszary Twojego życia potrzebują szczególnej uwagi i świadomości, tak by być wyrażane w konstruktywny i harmonijny sposób.

 

 

Carl Gustaw Jung – jeden z ojców współczesnej psychologii, nazywał psychologię młodszą siostrą astrologii. Sam zajmował się astrologią, a odkryte przez siebie psychologiczne archetypy, odnalazł także w wiedzy astrologicznej.

Jung, kiedy nie potrafił zrozumieć na czym polega problem pacjenta, z którym pracował, to sięgał do astrologii i obliczał mu horoskop. Dzięki temu miał wgląd w psychologiczne i kosmiczne DNA człowieka, któremu chciał pomóc.

 

Akademia PsychoAstrologii to także…

 

12-sto miesięczny program, który jest zarówno nauką astrologii, w połączeniu z perspektywą psychologiczną i psychoterapeutyczną (szczególnie auto-terapeutyczną), a także 12-sto miesięcznym programem transformacyjnym, - swoistą Podróżą Bohatera – a tym bohaterem będziesz Ty.

 

Te 12 miesięcy nauki, to będzie nie tylko nauka PsychoAstrologii, to będzie także wyjątkowa Szkoła Samopoznaniaw trakcie której będziesz się uczyć między innymi:

 • astrologii na swoim horoskopie i horoskopach swoich bliskich,

 

 • zrozumiesz 12 archetypów jakie działają w Twoim życiu i życiu innych ludzi,

 

 • poznasz 12 archetypowych obszarów ludzkiego istnienia, będziesz się uczyć je rozumieć i tak z nimi postępować, by unikać niepotrzebnych błędów, a w zamian wzmacniać własne potencjały związane z każdym z tych 12 obszarów,

 

 • zrozumiesz jak planety oraz Słońce i Księżyc korespondują z procesami psychologicznymi i biologicznymi, które dzieją się w Twoim ciele i umyśle, i nauczysz się dzięki temu pełniej korzystać ze swoich możliwości,

 

 • będziesz się uczyć rozumieć oddziaływanie archetypów planetarnych i zodiakalnych, rozpoznawać je w codziennym życiu i w oparciu o swój indywidualny horoskop korzystać z tej wiedzy, by żyć w dobrostanie i cieszyć się pełnią swojego życia,

 

 • nauczysz się, w oparciu o dane urodzeniowe człowieka (także swoje), obliczać profesjonalne astrologiczne horoskopy (kosmogramy),

 

 • nauczysz się interpretować horoskopy (kosmogramy) i rozumieć je w kontekście wiedzy psychologicznej,

 

 • poznasz podstawy reguły astrologicznej interpretacji, by rozumieć język, w którym zapisane są możliwości i talenty Twoje i innych ludzi,

 • nauczysz się posługiwać programem do obliczeń astrologicznych, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie będziesz obliczać horoskopy dowolnych osób lub wydarzeń na świecie i będziesz mieć możliwość "podglądnięcia" przyszłości. 

Nowe kompetencje, w postaci wiedzy i umiejętności, które zdobędziesz w czasie trwania Akademii PsychoAstrologii,

będą dla Ciebie, jeśli zechcesz, fundamentem pod Twoją przyszłą dodatkową profesję. Ponieważ jeśli nadal będziesz się rozwijać, w przyszłości możesz pracować i zarabiać jako PsychoAstrolog-Doradca.

"(...)Chętnie przyznaję, że w mojej działalności psychoterapeutycznej - i nie tylko w niej - wiele zawdzięczam astrologii. (...) Moje rozczarowanie psychologią akademicką stanowiło jeden z motywów poszukiwania czegoś o istotniejszym znaczeniu i zajęcia się astrologią, ta zaś mnie nie rozczarowała, o tak, im starszy byłem, tym więcej dla mnie znaczyła (...)" 

Fritz Riemann 

psycholog i psychoanalityk, współzałożyciel i wieloletni dyrektor

Instytutu Badań Psychologicznych i Psychoterapii w Monachium

 

Akademia PsychoAstrologii to …

19 warsztatów

każdy warsztat to 3,5 godziny dydaktyczne


+  19 lekcji audio

każda lekcja to 1 godzina dydaktyczna (45 minut)

 


razem: 82 lekcje (godziny dydaktyczne)

Ten roczny program, będzie zarówno nauką nowej wspaniałej dziedziny wiedzy, jaką jest PsychoAstrologia, a także realnym dużym krokiem w Samopoznaniu oraz w nauce świadomego kształtowania własnego życia.

Po ukończeniu Akademii PsychoAstrologii, 

otrzymasz CERTYFIKAT  jej ukończenia.

Informacje organizacyjne:

 

Czas trwania Akademii PsychoAstrologii: 12 miesięcy
Zaczynamy w styczniu 2023 r., a kończymy w grudniu 2023 r.
(lipiec i sierpień przerwa wakacyjna - czas pracy własnej w oparciu o otrzymane materiały)

 

Zajęcia będą się odbywać we Wrocławiu w dwa czwartki w miesiącu, zazwyczaj w co drugi czwartek miesiąca, w godz. 18.00 – 20.30


Dwa razy w miesiącu (w tygodniach, gdy nie będzie zajęć warsztatowych) OTRZYMASZ nagrania lekcji w formie audio.

 

Daty czwartkowych zajęć:

styczeń: 12.01.2023 r. i 19.01

luty: 2.02 i 9.02

marzec: 2.03 i 23.03

kwiecień: 6.04 i 20.04

maj: 11.05 i 25.05

czerwiec: 15.06 i 22.06

Daty zajęć we wrześniu, październiku, listopadzie zostaną podane w marcu 2023 r.

 

Rozpoczynamy w czwartek 12 stycznia 2023 r. o g.18.00

Podsumowanie zajęć Akademii PsychoAstrologii i ostatnie zajęcia odbędą się w czwartek 14 grudniu 2023 r. o g.18.00.

 

Twoja inwestycja w udział w rocznym programie

Akademii PsychoAstrologii to: 4.950 pln

 

Istnieje możliwość, po wcześniejszym ustaleniu,

10-ciu comiesięcznych płatności po 495 pln


Wpisowe i rezerwacja miejsca: 495 pln

(ta kwota będzie odjęta od całości, a w sytuacji płatności co miesięcznych jednocześnie będzie ona zapisana jako wpłata za ostatnią grudniową wpłatę)

 

W sytuacji, gdy jako uczestnik Akademii PsychoAstrologii nie będziesz mieć możliwości uczestniczenia w jakiś zajęciach, osobiście, możesz uczestniczyć w nich on-line, a jeśli i to nie będzie dla Ciebie możliwe to otrzymasz ich zapis w formie audio : )

 

W związku ze specyfiką tematu i programu Akademii, ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

O rezerwacji miejsca decyduje zgłoszenie i potwierdzenie uczestnictwa przelewem zaliczki.

 

 

Jeśli chcesz zarezerwować dla siebie miejsce napisz do mnie na adres:

krzysztof.papis@gmail.com

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w tej Niezwykłej Przygodzie

jaką będzie Akademia PsychoAstrologii.

WAŻNE: Może to będzie dla Ciebie istotna informacja...

To jest jedyna edycja Akademii, która odbędzie się w "realu" i w bezpośrednim kontakcie ze mną jako prowadzącym zajęcia. 

 

Kolejna edycja Akademii PsychoAstrologii będzie już tylko w formie on-line,

Jeśli chcesz upewnić się, czy udział w Akademii PsychoAstrologii jest dla Ciebie, to napisz do mnie.

Umówimy się na rozmowę telefoniczną i odpowiem na wszystkie Twoje pytania : )

Aby być uczestnikiem Akademii PsychoAstrologii, nie musisz mieć wcześniej żadnego przygotowania psychologicznego czy astrologicznego. Ważne jest Twoje zaangażowanie, ciekawość poznawcza, otwarty umysł, chęć poznawania i uczenia się. Razem zadbamy o to, by to był dla Ciebie Piękny i Owocny Czas uczenia się PsychoAstrologii, podnoszenia SamoŚwiadomości i rozwoju SamoPoznania w gronie niezwykłych ludzi, którzy podobnie jak Ty wyruszą w Podróż Bohatera...

Do zobaczenia na zajęciach : ))))

serdeczności :)

Krzysztof

 

Kilka cytatów o astrologii…

 

 

CARL GUSTAW JUNG (psychiatra, psycholog, terapeuta)

(„Listy Carla Gustawa Junga” w: „Pismo literacko artystyczne” nr 3 (58) wyd. RSW „Prasa-Książka-Ruch” 1987)

 

Do prof. Zygmunta Freuda, 12.06.1911 r.:

„(…) Muszę powiedzieć, iż sądzę, że pewnego dnia w astrologii da się na pewno odkryć duży kawał wiedzy o drogach naszych przeczuć; wiedzy, która dotarła aż na niebo. Wydaje mi się np., że znaki zodiaku to obrazy charakteru, tzn. symbole libido, które przedstawiają typowe właściwości libido (…)”

 

Do dr med. L. Oswalda, 8.12.1928 r.:

„(..) Astrologia (…) opiera się (podobnie zresztą jak teozofia) na pewnych psychologicznych faktach, które mają niemałe znaczenie. Astrologia mianowicie nie ma w rzeczywistości nic wspólnego z gwiazdami, lecz jest liczącą sobie 5000 lat psychologią starożytności i średniowiecza (…)”

 

 

Do prof. B. V. Ramana, 6.09.1947 r.:

„(…) Chciałby Pan poznać mój pogląd na astrologię. Otóż od 30 lat interesuję się tą ważną sprawą ludzkiego umysłu. 

Jako psycholog interesuję się przede wszystkim pytaniem, w jaki sposób za pomocą horoskopu można wyjaśnić pewne komplikacje charakteru. Jeśli mam do czynienia z trudnymi diagnozami psychologicznymi to każę najczęściej opracować horoskop pacjenta, aby uzyskać inny, nowy punkt widzenia. W wielu wypadkach dane astrologiczne dostarczały mi wyjaśnienia określonych faktów, których w innym razie bym nie zrozumiał. Takie doświadczenia doprowadziły mnie do wniosku, że astrologia ma szczególne znaczenie dla psychologów. Opiera się ona na psychicznym fakcie doświadczenia, który nazywamy „projekcją”, tzn., że tym, co znajdujemy w konstelacjach gwiazd są treści psychiczne. Pierwotnie dało to początek idei, że treści te pochodzą z gwiazd, podczas gdy jedynie pozostają one z nimi w synchronicznym związku. Przyznaję, że jest to rzecz nader dziwna i rzucająca szczególne światło na strukturę ludzkiego ducha (…)”

 

 

Do Andre Barbault, 26.05.1954 r.:

„(…) Istnieje wiele przykładów zdumiewających analogii między astrologiczną konstelacją a wydarzeniem psychicznym czy też horoskopem a dyspozycją charakteru. W pewnym stopniu istnieje nawet możliwość dokonania przepowiedni, np. do psychologicznego skutku jakiegoś tranzytu (…)”

 

 

Do Uptona Sinclaira, 25.02.1955 r.:

„(…) Astrologia jest również jednym z tych „przypadkowych zjawisk”, które idol przeciętności usunął z porządku dziennego, ten idol, któremu wszyscy biją pokłony, choć w gruncie rzeczy jest on tylko abstrakcją (…)”

 

 

WOJCIECH EICHELBERGER (psycholog, terapeuta)

(w: „Horoskop”; „Krótko mówiąc”, wyd. Santorski and Co, Warszawa 2003, str. 55-59.)

 

„(…) Astrologia to poważna sprawa. A fachowy horoskop to szyte na miarę dzieło ogromnej wiedzy, intuicji i ciężkiej odpowiedzialnej pracy, która nawet mistrzowi nad mistrze zajmuje wiele dni. Reszta – mam tu na myśli horoskopy zamieszczane w popularnych pismach – to wróżenie z fusów, a w najlepszym wypadku zabawa (…)”

 

„(…) Profesjonalny horoskop to taki, który precyzyjnie i jasno opisuje zasady naszej indywidualnej gry z losem, daje pojęcie o atutach, jakimi dysponujemy, a także wskazuje na to, czego powinniśmy się nauczyć. Co w sobie rozwinąć a czego unikać, aby stawać się mistrzami swojego rozdania (…)”

 

„(…) Do astrologii zostałem przekonany w sposób empiryczny (…). Mój arogancki racjonalizm otrzymał bolesną lekcję pokory (…)”

„(…) Po wielu rozmowach z astrologami i latach doświadczeń z życiem własnym i ludzi, których znam i którym pomagałem, nabrałem przekonania, że kosmiczny determinizm nie jest całkowity. Nawet najtrudniejszy horoskop pozostawia jakieś wyjście, jakąś drogę rozwoju. Z drugiej strony, nawet najlepszy układ możemy zmarnować (…)”

bottom of page